Bayanlarla Sohbetler
  • Anasayfa

Omegla kelimesini kısaca açıklayıp daha sonra omegla’nın ne olduğuna geçmek istiyorum.Öncelikle omegla kelimesi tamamen Türkiye kullanıcıları tarafından oluşturulmuş ve google gibi arama motorlarına sıklıkla aratılan bir kelimedir.Orjinali ise omegle olup resmi sitesi omegle.com web sitesidir.

Sohbetler.com

Omegle nedir ?

Omegle, kullanıcıların üzerinde ücretsiz bir şekilde ve rastgele olarak nick almadan yazışabildikleri bir yazılı sohbet olarak karşımıza çıkmıştı.Bu zaman 2009 idi.Bu tarihten bir sene sonra ortaya çıkan chatroulette.com’u biraz taklit ederek webcamlı sohbete yani kameralı sohbet yapmaya da imkan tanıyacak şekilde geliştirilmiştir.Omegle.com türkiye kullanıcısı tarafından sıklıkla takip edilen ve kullanılan bir sitedir.Lakin gel gör ki Türkiye’de birçok yasaklar gibi oda bu yasaklardan nasibini almıştır.

Omegle ne zaman kapandı ?

Omegle yaklaşık 3 4 yıldır erişime kapalı olup sadece Türkiye kullanıcılarının erişemediği ve halen dünyada bir numara olan bir web sitesidir.Omegle.com yine bazı ülkelerce yasaklanıp kapatılmış gibi gösterilse de açık ve ücretsiz bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor.

Omegle’ye nasıl bağlanırım ?

Omegleye bağlanmak için bir çok yol mevcut ancak en doğru yol tabiki vpn kullanmanızdır.Ücretsiz mobil ve masaüstü vpnler kullanarak omegle sitesine bağlanabilirsiniz.Yine dilerseniz ve biliyorsanız dns adresinizi google dns adreslerine yönlendirip omegleye bağlanmanız mümkündür.

Omegle benzeri siteler nelerdir ?

Omegle sitesine bağlanamıyorum ancak omegle gibi siteler varsa kullanmak isterim diyorsanız evet bir çok omegle tarzı site mevcut ama şu varki hiç biri omeglenin verdiği tadı vermez.Ayrıca çok seviyesiz ve bir çok uygunsuz görüntüye rastlamanız mümkündür.Omegla gibi sitelere örnek olarak chatrandom , ome.tv , imeetzu , chatroulette , canlı saray , omegletv gibi siteler verilebilir.Ancak yine de en iyisi omegledir.

Omegle ne zaman açılacak ?

Omegle uzun bir süredir yasaklı ve açılacak gibi görünmüyor.Siz en iyisi ya omegle gibi bir site bulun yada farklı giriş yöntemleri kullarak omeglenin mahkeme kararı ile yasaklanmış halini aşmaya bakın.

Ücret

Yok

Güvenli

Evet

Üyelik

Yok