Türkiye’de son yapılan sayımlara göre 16 milyon Kürt , Türkiye vatandaşı olarak Türkiye üzerine yaşamaktadırlar.Özellikle Türkiye’nin en büyük şehirleri İstanbul , İzmir ve Antalya en yoğun Kürt nüfusuna sahip batı illeri olarak bilinmektedir.İstanbul için verilen rakam 6 milyon civarıdır.Yani İstanbul’da 6 milyondan fazla Kürt kökenli , Kürtçe konuşan ve diğer illerden zorla yada bir şekilde aş için istanbula yolu düşen insanlarımız mevcuttur.

Güvenli ve seviyeli kanallarımız mevcut

Bu makalemizin amacı Türkiye’de yaşayan Kürtler’in giriş yapabileceği ve sohbet edebilecekleri  bir sohbet sitesi olarak hizmet verebileceğimizi belirtmektir.Bilinen gerçek şu ki “Sohbet” ve “Chat” yazınca giriş yapılabilecek sitelerin bir çoğu Kürtler’e önyargılı davranan ve her fırsatta Ne mutlu Türküm diye belirtme gereği duyan web sayfalarından oluşmaktadır.Dünya üzerindeki Kürtler elbetteki yabancı kürtçe konuşulan sayfaları tercih etmektedir ancak ingilizce bilmeyen ve Türkiye’de ikamet edenler bir sohbet sayfasına girip rahatlıkla sohbet edemiyor yada yazışamıyor.

Bu yukarıdaki paragrafa binaen SOHBETLER üzerinde Kürt vatandaşlarımız dahil Arap , Türk , İngiliz yada hangi milletten olursa olsun insanların girebileceği , yazışabileceği ve her telden sohbet edebileceği bir web sitesi olduğunu belirtmekte fayda var.

Yurtdışındaki gurbetçiler için yazışma pratiği

Yurtdışında bulunan Kürt gurbetçiler , Türk gurbetçiler ve daha bir çok milletten insanın rahatlıkla girip kendi dilini geliştirmek , kendi toprağından insanlarla arkadaş olmak ve dahası onlarla kaynaşabilcekleri bir ortamda olurlar.Özellikle Gurbetçi kesimin yoğun olarak yaşadıkları yurtdışında kendi dillerinde konuşmaları çok az rastlanır bir durumdur.Bu yüzden Kürtçe sohbet ve Kürtçe chat odaları ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş bulunuyoruz.Herkesin rahatlıkla her dilde yazışabileceği , dertlerini dile getirebileceği politika , siyaset ve aşırılıktan uzak kanallarımızla hizmet veriyoruz.

En çok hangi illerimizden Kürtçe sohbet’e katılım oluyor

Diğer sohbet siteleri ile aramızdaki bu fark , hem anadolu hemde doğu ile aynı kültürü paylaşan vatandaşların sıklıkla giriş yaptığı odalarımız mevcut.Kürt vatandaşların yoğunlukta yaşadığı illerden kanallarımıza katılım yüksek iken  , yine Kürtlerin yoğun olduğu batı illerinden de SOHBETLER’e katılım sağlanmaktadır.Özellikle şu illerimizden yazışmak amacı ile giriş yapan daimi kullanıcılarımız mevcuttur.

 1. Diyarbakır sohbet – Şu an 35 kişi bulunuyor…
 2. Van sohbet – Şu an 42 kişi bulunuyor…
 3. Hakkari sohbet – Şu an 15 kişi bulunuyor…
 4. Batman sohbet – Şu an 22 kişi bulunuyor…
 5. Ağrı sohbet – Şu an 19 kişi bulunuyor…

Diyarbakır kanal sahibi AmedLi nicki olup kendisi 33 yaşında Çermikli ilçesinden bir arkadaşımızdır.Kendisi ve sohbet odasının başarısını tebrik ediyoruz.

Van kanalı Çaldıran ilçesinden ReCep arkadaşımız tarafından yönetilmektedir.Kendisi Çaldıran ilçesinde kim var kim yok Van kanalına toplamış ama bu demek değil van kanalı sadece çaldırandan ibaret.Van kanalımıza tüm ilçelerden katılım mevcut.

Hakkari  odası , genel olarak Yüksekova ilçesinden kullanıcılarımızdan oluşmaktadır.Zira sitemizi bulmak için Yüksekova sohbetler diye aramalarda mevcut.Kanal sahibi CoLemerq arkadaşımız olup kendisine de başarılarının devamını diliyoruz.

Batman chat , TUNAHAN kardeşimizin sahibi olduğu bir kanal.Kendisi Yurtdışında gezen tozan bir arkadaşımız olsada Batman kanalı batmanlı hemşehrileri ile dolup taşmaktadır.

Ağrı denince akla ilk gelen şirinsohbet.net olmalı.Çünkü bu sitenin sahibi kendisi Ağrılı ve Ağrı iline ait tüm ilçelerden tanıdıkları mevcut.Bunu nasıl yapıyor anlamış değiliz ama Ağrı kanalı yine en yoğun kanallarımızdan biri.

 

Kürtçe sohbet odaları – KURDI CHAT

Kürtçe sohbet odaları – KURDI CHAT” üzerine 3 düşünce

 • 19 Temmuz 2018, 14:37
  Kalıcı bağlantı

  Kanalların tamamı ücretsizdir ve tam üyelik gerektirmez.Sık sık sorulan sorulardan biri olduğu için yoruma ekleme ihtiyacı duydum.

  Cevapla
 • 20 Temmuz 2018, 11:42
  Kalıcı bağlantı

  Selam , kürtçe sohbet siteleri pek az bu yüzden sizleri böyle bir girişimde bulunduğunuz için tebrik ederim.Açıkcası diğer sitelerde Kürtçe konuşmak istesemde operatörler uyarıyor ve farklı bir dilde yazışmanın yasak olduğunu söylüyorlar.Ama burada bir kaç defa girip denememe rağmen böyle birşey olmadığını gördüm.Şimdiden teşekkür ederim böyle bir ortam sunduğunuz için.Kendimde burada bulunacağım.

  Cevapla
 • Geri izleme:Diyarbakır sohbet yada Amed sohbet online | Sohbetler.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir